Aktualności

Głębia ostrości w nowej aplikacji Aparatu Google na smartfony

opublikowane: 18 kwi 2014, 12:57 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 19 kwi 2014, 03:47 ]

DOF

Jak to działa

    Bezpośrenio po zrobieniu zdjęcia użytkownik proszony jest o uniesienie aparatu do góry tak aby fotografowany cel pozostał w tym samym miejscu na zdjęciu. Dzięki temu algorytm rozmywający staje się świadomy odległości od poszczególnych elementów obrazu. Po zrobieniu zdjęcia aplikacja pozwala jeszcze na wyregulowanie mocy rozmycia oraz zaznaczenia obiektu pozostającego w płaszczyźnie ostrości.

Rozmycie soczewkowe w praniu

    W praktyce najlepiej fotografować obiekty w odległości do 2m od smartfonu, od razu w Ustawienia -> Rozdzielczość i jakość -> Jakość rozmycia soczewkowego włączyć 'Wysoka' oraz fotografować przy dużym świetle.
Zjawisko głębi ostrości

    Jednym z ciekawych efektów jakie można uzyskać przy pomocy lustrzanki to głębia ostrości. Polega ona na rozmyciu obiektów znajdujących się poza płaszczyzną ustawienia ostrości. Jest to efekt wyróżniający fotografię od innych dzieł plastycznych. Pozwala wyodrębnić, podkreślić interesujący fotografa rejon na zdjęciu rozmywając plany pozostające dalej oraz bliżej od fotografowanego celu.

Nowa aplikacja

    Użytkownicy systemu Android 4.4 otrzymali od Google kilka dni temu aktualizację aplikacji AparatAplikację cechuje zupełnie nowy interfejs użytkownika, ograniczenie opcji które w mojej opinii i tak niewiele wnosiły (ręczna ekspozycja, rodzaj oświetlenia) oraz dodana funkcjonalność rozmycia soczewkowego. Funkcja ta znakomicie symuluje głębię ostrości.


Android 4.2 Jelly Bean - co nowego?

opublikowane: 21 lut 2013, 15:05 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 24 lut 2013, 22:02 ]


Update 4.2 pozwala wykonywać zdjęcia 360° - sklejając je z wielu mniejszych zdjęć i dzielić je ze swoimi znajomymi.

PhotoSphere

Photo Sphere

Prezentacja Photo Sphere z Android AuthorityTen sam update dodaje kolejną ciekawą innowację. Jest to klawiatura obsługiwana gestami. Rozwiązanie znane było dotychczas z zewnętrznych aplikacji jako Swype lub z urządzeń Samsunga jako  TouchWizz. Nowy tryb pisania nazywa się Gesture Typing. Pisze się bez odrywania palca od ekranu.

Gesture Typing


Logowanie

Następną ciekawą cechą jest logowanie wielu użytkowników do tego samego urządzenia. Na chwilę obecną funkcjonalność obsługują jedynie tablety gdyż Nokia jest właścicielem patentu na telefon obsługiwany przez wielu użytkowników "multi-user mobile telephone". W przypadku tabletów z Androidem każdy użytkownik posiada swoje ekrany z ikonami, tła, aplikacje, widżety. Wystarczy przejść do stanu, w którym urządzenie jest zablokowane i przelogować się na danego użytkownika.

Miracast

Czyli z tabletu lub smartfona przesyłamy obraz do TV. Śladem Apple, który ostatnio wprowadził AirPlay Mirroring Android 4.2 pozwala na rzucenie ekranu na odtwarzacz DVD bądź TV, które wspiera MiracastMiracast to nazwa handlowa dla Wi-Fi Direct or WiDi. Jest to kompatybilny z 802.11n protokół dla współdzielenia obrazu.

Powiadomienia

Ściągać ekran od powyższej wersji Android'a można na dwa sposoby - jednym palcem i w rezultacie otrzymujemy ekran z notyfikacjami oraz dwoma palcami i w rezultacie pojawi się zestaw szybkich ustawień.

Notifications


Android 4.2 Jelly Bean kontra Apple iOS 6.1 :-)

opublikowane: 21 lut 2013, 14:50 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 22 lut 2013, 09:07 ]

Porównanie rozwiązań.

Android 4.2 Jelly Bean kontra Apple iOS 6.1


Android vs iOS

Android vs iOS

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

opublikowane: 30 gru 2012, 12:20 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 30 gru 2012, 12:29 ]

Najlepszego w Nowym Roku!

Sylwester

Tabletowcom, smartfonowcom oraz wszystkim innym najlepsze życzenia, dużo radości i samych zmian na lepsze składa redakcja Androidalnych Aplikacji 


Konferencja mobilna za 175,- zł

opublikowane: 13 sie 2012, 10:17 przez Przemysław Hojnacki

Program oraz warunki uczestnictwa Katowickiej (trwającej od 4 do 6 września) konferencji są dostępne w Internecie. Cena za pakiet LITE (175,-zł) nie obejmuje kawy oraz posiłków w przerwach, uzyskujemy za to dostęp do wykładów.

O tym jak uzyskać rabat na pozostałe pakiety czytamy na witrynie 'dobrychprogramów'.

Na konferencji przedstawiona zostanie między innymi alternatywna metoda rozwijania międzyplatformowych aplikacji z wykorzystaniem .NET.

O szczegółach informowani są subskrybenci strony facebookowej konferencji.
SmartDevConDo celu z Google Maps offline

opublikowane: 8 cze 2012, 14:02 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 8 cze 2012, 14:13 ]

W ciągu najbliższych tygodni Google planuje udostępnić mapy w wersji offline. Do nawigacji nie będzie już potrzebne połączenie z internetem, a w obcym kraju nie będzie trzeba korzystać już z roamingu.

Gigant z Mountain View udostępni szczegółowy widok mapy, czyli warstwę ulic na maksymalnym zbliżeniu

Od jakiegoś czasu w Mapach istniała już możliwość zrzucenia zaznaczonego obszaru mapy na kartę SD. Zapowiadany tryb będzie rozwinięciem tej funkcji. Oczekujemy na jak najszybszą aktualizację Map.

O tym jak umieścić mapę w pamięci podręcznej można posłuchać na AndroidCentral.com.

Google Maps offline

Google Maps


Konferencja SmartDevCon

opublikowane: 28 kwi 2012, 03:25 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 28 kwi 2012, 03:39 ]

4-6 września w Katowicach odbędzie się międzynarodowa konferencja przeznaczona dla programistów urządzeń mobilnych oraz ich entuzjastów. Organizatorzy informują, że informacje dotyczące kosztów udziału będą znane w maju. Szczegóły dotyczące konferencji na smartdevcon.eu lub stronie na FaceBook'u.

Wśród poruszanych tematów znajdą się Android,  mobilne UI, innowacyjne aplikacje, aplikacje wieloplatformowe (PhoneGap, Titanium, itp.), e-learning na urządzeniach mobilnych, nowe typy urządzeń.

smartdevcon.euLet's Play - polscy developerzy, startujemy.

opublikowane: 12 kwi 2012, 13:28 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 12 kwi 2012, 23:30 ]

Google otwiera się na polski rynek. Dziś koncern z Mountain View umożliwił sprzedaż aplikacji przez Google Play.  Do niedawna Pakistan, Czechy i Polska były wyłączone z możliwości publikowania płatnych aplikacji, teraz pieniądze niezależnie od waluty będą trafiać na konta założone w polskich bankach bez względu na walutę w jakiej zapłacił klient. Jest to wielkie ułatwienie dla polskich developerów, którzy nie będą już musieli publikować aplikacji poza granicami kraju.


Lodowa Kanapka 4.04

opublikowane: 7 kwi 2012, 13:21 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 7 kwi 2012, 18:09 ]

Google w zeszłym tygodniu zaczęło udostępniać Androida 4.04 Ice Cream Sandwich dla niektórych modeli. Teraz najnowszym systemem mogą cieszyć się właściciele Motoroli Xoom WiFi.

Poprawiono w najnowszej wersji systemu sposób obracania się ekranu, obsługę MS Exchange oraz kamery.

Od zeszłego tygodnia posiadacze Nexusa S i Galaxy Nexusa również mogą cieszyć się poprawioną stabilnością najnowszej wersji Ice Cream Sandwich. Lista urządzeń na które można pobierać Lodową Kanapkę rośnie.


Na blogu Samsunga czytamy:

„Aktualizacja [ do wersji 4.0 ] nastąpi w krajach europejskich włącznie z Węgrami, Polską, Szwecją, jak i w Azji i będzie stopniowo rozciągać się na pozostałe rynki. Aktualizacja do wersji Android 4 ICS dla Galaxy Note, Galaxy SII LTE, Galaxy Tab 8.9 i 10.1 nastąpi wkrótce”

Posiadacze HTC najnowszy system powinni zobaczyć na dniach, testy w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się 3 marca.

Czy ktoś już może używa najnowszego ICS?

ICS4.04 na Samsungu Galaxy S I9000


O funkcjach czwartej wersji systemu systemu można poczytać na stronie internetowej producenta.

Do Biedronki po tablet - GoClever Tab A73

opublikowane: 7 kwi 2012, 13:06 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 8 kwi 2012, 04:48 ]

W sieci Biedronka znalazł się ostatnio tablet GoClever za wyjątkową cenę 369,- złotych.

GoClever TAB A73 posiada procesor o taktowaniu 1 Ghz (ARM Cortex A8), 7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli z funkcją multi-touch, układ graficzny ARM Mali-400MP1 oraz 4 GB pamięci flash i 512 MB pamięci RAM. Tab oparty o system Android 2.3.4 w wersji czystej wraz z obietnicą aktualizacji do Ice Cream Sandwich.

Tablet rozchodzi się błyskawicznie, bo w niektórych sklepach już nie można go dostać.W dotyku plastikowa obudowa wydaje się być delikatna.

Co sądzicie o takiej okazji? Cena jest niezwykle kusząca jak na tablet o nowoczesnym wyglądzie, który ma się doczekać Androida 4.0x.

Niebawem test urządzenia.


1-10 of 10