Android 4.2 Jelly Bean - co nowego?

opublikowane: 21 lut 2013, 15:05 przez Przemysław Hojnacki   [ zaktualizowane 24 lut 2013, 22:02 ]

Update 4.2 pozwala wykonywać zdjęcia 360° - sklejając je z wielu mniejszych zdjęć i dzielić je ze swoimi znajomymi.

PhotoSphere

Photo Sphere

Prezentacja Photo Sphere z Android AuthorityTen sam update dodaje kolejną ciekawą innowację. Jest to klawiatura obsługiwana gestami. Rozwiązanie znane było dotychczas z zewnętrznych aplikacji jako Swype lub z urządzeń Samsunga jako  TouchWizz. Nowy tryb pisania nazywa się Gesture Typing. Pisze się bez odrywania palca od ekranu.

Gesture Typing


Logowanie

Następną ciekawą cechą jest logowanie wielu użytkowników do tego samego urządzenia. Na chwilę obecną funkcjonalność obsługują jedynie tablety gdyż Nokia jest właścicielem patentu na telefon obsługiwany przez wielu użytkowników "multi-user mobile telephone". W przypadku tabletów z Androidem każdy użytkownik posiada swoje ekrany z ikonami, tła, aplikacje, widżety. Wystarczy przejść do stanu, w którym urządzenie jest zablokowane i przelogować się na danego użytkownika.

Miracast

Czyli z tabletu lub smartfona przesyłamy obraz do TV. Śladem Apple, który ostatnio wprowadził AirPlay Mirroring Android 4.2 pozwala na rzucenie ekranu na odtwarzacz DVD bądź TV, które wspiera MiracastMiracast to nazwa handlowa dla Wi-Fi Direct or WiDi. Jest to kompatybilny z 802.11n protokół dla współdzielenia obrazu.

Powiadomienia

Ściągać ekran od powyższej wersji Android'a można na dwa sposoby - jednym palcem i w rezultacie otrzymujemy ekran z notyfikacjami oraz dwoma palcami i w rezultacie pojawi się zestaw szybkich ustawień.

Notifications


Comments